Filmy sprzedają, filmy podnoszą prestiż, filmy relacjonują oraz zmuszają do określonych reakcji. Ważnym elementem jest odpowiednie dopasowanie materiału video do celu jaki ma spełnić. Ogromny rozwój mediów społecznościowych spowodował, że produkcje filmowe stały się najbardziej popularną formą reklamy na świecie. Mówi się, że obraz wyraża więcej niż tysiąc słów. Dlatego video robi to lepiej, jedna sekunda to 25 obrazów. Domyślasz się ile słów mówi minutowy film? Nie musisz liczyć podpowiem 1500 🙂 Oczywiście to mały żart, jednak obrazuje bardzo trafnie wyższość video nad postem czy grafiką. Jak zatem dopasować materiał do odbiorcy? Zacznijmy od rodzajów produkcji filmowych jakie realizujemy:

Blog

Prowadzisz firmę, chcesz by Twoi przyszli klienci widzieli w Tobie specjalistę w branży? Materiał video to gotowa recepta na promocję wizerunku eksperta. Przykładem może być tu realizowana przez nas kampania Biura Nieruchomości Natalia Lamkowska. Połączenie dobrej promocji na social mediach wraz z merytorycznymi filmami spowodowało, że nasza klientka jest niekwestionowanym liderem w swojej branży.

Poradnik  

Masz miejsce, w którym Twoi klienci oczekują na spotkanie, usługę? Dobrym pomysłem jest umieszczenie w tym miejscu telewizora, na którym prezentować będziesz swoją pracę. Przykładem niech będzie poczekalnia gabinetu stomatologicznego Maszewski Dental Clinic. W oczekiwaniu na swoją kolej pacjenci oglądają materiały w formie poradników. Mogą dowiedzieć się jak dbać o jamę ustną, z jakimi problemami mogą skierować się do kliniki oraz w jaki sposób poradzić sobie z odwiecznym problemem gabinetów czyli strachem.
Tego typu materiał sprawdza się również znakomicie na social mediach. Jego wszechstronność  to spory atut. Dlatego poradnik jest jednym z najczęściej wybieranych filmów, które realizujemy.

Edukacja

Każdy z nas pamięta filmy z lekcji biologii lat 90tych. Były straszne prawda? Do dziś słyszę muzykę graną na cymbałkach, która była ich podkładem. Dziś na zdobycie uwagi dziecka mamy maksymalnie kilka minut. Dobrze zredagowany materiał i przekazanie wiedzy w pigułce to podstawa, a za razem świetny przerywnik warsztatów. 

Historia

Wiele firm zbudowanych jest na pięknej historii. Często o niej zapominamy lub dosłownie się jej wstydzimy. Realizacja materiału pokazującego piękne tradycje, historię miejsca czy biografię osób związanych z firmą możemy zrobić tak jak Przystanek Tleń. Ciekawostką jest fakt, że Michał właściciel tego klimatycznego miejsca na początku “kręcił nosem” i nie chciał realizować filmu. Po 2 tygodniach emisji na Facebooku napisał sam publicznie, że był w błędzie. Materiał dotarł do 113 tysięcy odbiorców, a ponad 12 tysięcy osób go zobaczyło.

Referencje

Kto jest bardziej wiarygodny mówiąc o naszej usłudze? My czy klient? Sprawa oczywista. Materiał, który fenomenalnie sprawdza się jako wypełnienie kampanii reklamowej.

Reklama kreacyjna

Tutaj musi narodzić się pomysł, często coś z niczego, czasem mieć fabułę, czasem musi zagrać obraz. Ważne by zaciekawić i odejść od szablonowych rozwiązań.

Animacja

Są też takie tematy, których realizacja jest ciężka, nie ma na nią budżetu, lub dotyczy takich spraw jak multimedia. Wtedy warto sięgnąć po video animację. Doskonałe rozwiązanie by zaprezentować usługę, wytłumaczyć schemat działania lub stworzyć film szkoleniowy.

Pokaż produkt / usługę

Wynajem samochodów. W branży często firmy decydują się na realizację video reklamy, w której pokazują swój profesjonalizm i idealne warunki najmu. Piękna długonoga blondynka podpisuje umowę, dostaje kluczyki i jedzie wypożyczonym autem. Widzieliście już taką reklamę? Jeżeli szukaliście samochodu to na sto procent. Może jednak warto potraktować klienta inaczej i zaciekawić go naszym produktem?

Reportaż

Od tego się wszystko zaczęło. Praca w Tv, współtworzenie jednej z pierwszych telewizji klubowych w Polsce. Filmy reportażowe do dziś są moim konikiem. Uwielbiam je robić, czekać bez planu na ciekawą reakcję ludzi czy niespodziewany atak podczas zawodów żużlowych. Reportaż to jeden z częstszych materiałów video wykonywanych na świecie. Jednak bardzo często klienci sięgają po niego w niewłaściwym czasie, bez określonego celu. O tym jakie błędy popełniamy reklamując się reportażem napiszę w kolejnych wpisach na blogu!